Основи автотранспортного права (частина 2.)

1. Дії працівників ДАІ обслуговуються - якщо не було надано сприяння в організації буксирування, при виникненні в дорозі тех. несправності; якщо не було реагування на скарги пішоходів.

2. Виконання постанови про адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху - призупиняється, якщо подана скарга.

3. Скарга на дії працівника ДАІ подається - вищій посадовій особі; вищому органу; прокурору.

4. Постанова вищого органу за скаргою на постанову про вилучення прав - остаточним не є, остаточне рішення за судом. Оскарження рішення - протягом 10 днів.

5. Водій позбавляється прав - при погіршенні стану здоров'я, на підставі висновку медичного закладу, на термін - до повного одужання; при наявності матеріалів про невиконання обов'язків: при наявності матеріалів справи про адміністративне порушення ПДР; при наявності постанови про відмову в обговоренні кримінальної справи або матеріалів кримінальної справи; при невиконанні вимоги працівника міліції, про зупинку; за порушення правил проїзду пішохідних переходів при небезпеки для пішохода.

6. При складанні протоколу про вилучення прав - водієві дозволяється управляти до винесення постанови за фактом правопорушення.

7. Транспортний засіб реєструється - тільки за одним із співвласників на підставі їх письмової згоди.

8. Тех огляд приватних авто та їх принципи - раз на два роки, держ. авто - раз на рік, що перевозять людей - раз пів року.

9. Порушник ПДР має наступні права - давати пояснення і представляти докази, знайомиться з текстом протоколу і матеріалами справи, письмово викладати мотиви відмови від підпису в самому протоколі, користуватися допомогою адвоката, виступати рідною мовою, оскаржити постанову по факту порушення, представляти клопотання.

10. Протокол про адміністративне правопорушення складається при - скоєнні ДТП; якщо порушник вимагає залучення адвоката; якщо водій керував в стані алк. сп'яніння.

11. Схема ДТП підписується - працівником поліції, учасниками ДТП, понятими.

12. Якщо нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості ̵ штраф, або виправні роботи, або обмеження волі з позбавленням прав без такого. Якщо нанесені тяжкі тілесні ушкодження або смерть - до восьми років позбавлення волі.

13. Кримінальна відповідальність - якщо є постраждалі люди. При ДТП якщо загинули люди - позбавлення волі і позбавлення прав.

14. Водій, який утік з місця ДТП - звинувачується в скоєнні ДТП, і в тому, що залишив потерпілого в небезпечному для життя стані за сукупністю.

15. До відповідальності за заподіяну шкоду при ДТП, якщо машина передана за дорученням іншій особі в тимчасове користування залучаються - тільки особа, яка керує за дорученням.

16. Якщо СО або гучність вище норми - тільки штраф.

17. Якщо водій зник з місця ДТП - позбавлення прав, або штраф.

18. ДТП на ж / д переїзді при виїзді на заборонний сигнал світлофора - тільки штраф, або тільки позбавлення прав.

19. Управління тр. зас. в стані алкогольного сп'яніння - ст.130 КУПАП.

20. Передача управл. тр. зас. іншій особі, в стані алк. сп'янінні - тільки штраф, або тільки позбавлення прав.

21. Трубка контроль тверезості не підлягає застосуванню - якщо наповнювач має зелені вкраплення, якщо порушена її герметичність, якщо наповнювач пересипається по ній.

22. Ухилення про засвідчення - підтверджує керування в стані сп'яніння, покарання штраф, або тільки позбавлення прав (від 1-го до 2-х років).

23. Виплати за завдані тілесні ушкодження при тимчасової втрати працездатності потерпілого проводиться - щомісячними платежами.

Власник тр. пор. по відшкодування ним шкоди від ДТП, якщо керував родич по довіреності - має право його регресу.

24. Власник тр. пор. звільняється від відшкодування шкоди при ДТП, - якщо ДТП з вини потерпілого; якщо потерпілий в стані алкогольного сп'яніння; якщо ДТП сталося внаслідок непереборної сили. Власник тр. пор. відшкодовує і - моральну шкоду.

25. За незаконне заволодіння тр. зас. - штраф або позбавлення волі.

26. До відповідальності за шкоду при ДТП залучаються - викрадач і власник джерела підвищеної небезпеки, який не забезпечив належних умов зберігання авто. За незаконне заволодіння то. пор. за змовою групою осіб - позбавлення волі. За незаконне заволодіння то. пор., якщо при цьому завдано значної шкоди - позбавлення волі.

27. За незаконне заволодіння тр. зас. з проникненням в сховище - позбавлення волі. Міра відповідальності за незаконне заволодіння тр. пор. організованою групою - позбавлення волі з конфіскацією майна.

28. Адміністративне стягнення у вигляді штрафу накладається за передачу управління особі без прав;

29. При скасуванні постанови про адміністративне правопорушення - права і штраф повертають.

30. обтяжуючими обставинами є - вчинення повторного злочину; вчинення злочину по відношенню до малолітніх, особі похилого віку; особі в безпорадному стані.

31. До водія, з вини якого сталася ДТП, може застосовуватися, з урахуванням наслідків - лише позбавлення волі; тільки виправні роботи; тільки штраф з позбавленням прав.

32. За передачу управління без оформлення довіреності і не перебуваючи в ньому - власник притягується до відповідальності, а також і за заподіяний збиток.

33. Порушення правил обгону, проїзду пішохідного переходу, проїзду перехрестя, що спричинило створення аварійної обстановки - позбавлення прав або штраф на підставі протоколу.

34. Вилучення транспортного засобу - за повторне протягом року: керування незареєстрованим тр. ср .; з підробленим номерним знаком; з навмисне прихованим номерним знаком; в нетверезому стані.

Прийняти Ми зберігаємо файли cookie: це допомагає сайту працювати краще. Подробиці в політиці конфіденційності