Основи автотранспортного права

1. Дії працівників ДАІ оскаржуються, якщо не надано сприяння в буксируванні в дорозі і якщо працівник ДАІ не реагує на скарги пішоходів на водіїв.

2. Водій позбавляється права керування, якщо погіршився стан здоров'я, що впливає на виконання обов'язків водія до повного одужання, і якщо водій не виконує встановлених Правилами обов'язків.

3. Транспортний засіб реєструється на ту особу, на яку оформлені документи на придбання або дарування.

4. (скасований для індив. Власників) Техогляд проводиться 1 раз в 2 роки (в тому числі причепів) для індивідуальних власників, 1 раз на рік - державних авто, раз на пів року - транспортні засоби, що перевозять людей.

5. Порушник Правил має право: давати пояснення за фактом порушення, знайомиться з текстом протоколу, письмово пояснює відмову від підпису в самому протоколі, знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення і докази, представляти клопотання, користуватися допомогою адвоката, виступати рідною мовою, оскаржити постанову, скарга подається протягом 10 днів. При цьому виконання постанови зупиняється.

6. Кримінальна (адміністративна) відповідальність - за порушення Правил, якщо є постраждалі: при легких і середніх пошкодженнях: а) 100-200 неоподатковуваних мінімумів + позбавлення права керування до 3-х років; б) виправні роботи до 2-х років; або виправні роботи до 3-х років. За важкі ушкодження або смерть: позбавлення волі до 10 років і позбавлення права керування до 5-ти років.

7. Якщо водій зник з місця ДТП і не надав допомоги потерпілим, він може бути звинувачений в двох порушеннях: - вчинення ДТП; - залишення потерпілого в небезпечному для життя стані. Покарання позбавлення права керування від 1-го до 3-х років або штраф 10-15 неоподатковуваних мінімумів.

8. Таке ж покарання настає, якщо водій не зупинився на вимогу ДАІ.

9. При несплаті штрафу за постановою затримується автомобіль.

10. Якщо СО вище норми - тільки штраф.

11. Якщо водій п'яний: штраф 15-20 неоподатковуваних - мінімумів і позбавлення права керування транспортним засобом на 1-2 роки. Якщо водій передав управління п'яному особі покарання таке ж.

12. Ухилення від перевірки на алкоголь - підтверджує вживання алкоголю.

13. Порушення правил маневрування, перевезення людей тягне запис в талоні попередження.

14. Виїзд на залізничний переїзд на червоне світло світлофора з вчиненням ДТП без постраждалих карається на 0,5-1 рік, або штрафом - 4-8 неоподатковуваних мінімумів.

15. Підпис свідків у протоколі не обов'язкова.

16. При вилученні прав талон попередження залишається, але обов'язки складається протокол. За талон попереджень можна їздити до сплати штрафу до 30 днів. При втраті талона перевіряється знання Правил.

17. У разі незгоди з працівником ДАІ подається скарга: вищій посадовій особі, вищестоящої організації, прокурору. Остаточне рішення за судом. При скасуванні постанови про адміністративні правопорушення повертається водійське посвідчення і сума штрафу

18. При управлінні з тимчасового документу (довіреності) - водій відповідає як власник.

19. При передачі управління без довіреності відповідає власник, незалежно від того був він в машині або не був.

20. При викраденні відповідає викрадач за невжиття заходів щодо запобігання угону.

21. Трубка тверезості не підлягає застосуванню, якщо: 1) вона не герметична 2) наповнювач має зелені вкраплення 3) наповнювач пересипається. Трубка розкривається і перевіряється у присутності водія і двох свідків. Вважається нетверезим водій, якщо за 1-2 хв трубка позеленіла.

22. Водій має право на додаткове обстеження в медустанові.

23. Водій може бути позбавлений прав керування на підставі матеріалів: справа про адміністративне порушення ПДР; постанови про відмову в порушенні кримінальної справи; матеріалів кримінальної справи на термін відповідно до законодавства.

24. У скільки разів збільшується гальмівний шлях при збільшенні швидкості в два рази? У чотири рази (в квадрат раз).

25. Які колеса більш схильні загальмування на «юз»? Задні колеса.

26. Різке гальмування транспортного засобу при інтенсивному русі: Може сприяти наїзду ззаду.

27. Що називається зупинним шляхом (дистанція безпеки)? Відстань з моменту виявлення небезпеки.

28. Чи може особа, яка має довіреність, передавати управління в своєму автомобілі? Може, при наявності у нього прав даної категорії.

29. Як впливає зношений протектор шин на коефіцієнт зчеплення з дорогою? Коефіцієнт зчеплення знижує.

30. Якщо при ДТП немає потерпілих, і збиток не существований, чи можуть водії самі покинути місце ДТП і прибути в ДАІ? Можуть попередньо скласти схему пригоди та підписавши її.

31. При русі по кривій, більш стійкий, якщо рух відсутнє: автомобіль з включеною передачею.

32. Кому водій зобов'язаний надати транспортний засіб незалежно від напрямку руху: лікарям та середньому мед. персоналу для передачі хворим; працівникам міліції для виконання службових завдань; вантажний автомобіль для буксирування транспортного засобу при ДТП незалежно від напрямку руху.

33. У якому випадку правила не вимагає подачі попереджувального сигналу? Перед заокругленням дороги позначеній знаком «Небезпечний поворот».

34. Коли водій і пасажир повинні бути пристебнуті? У всіх випадках при русі транспортного засобу.

35. Що повинен зробити водій при ДТП? Зупиниться, увімкнути аварійну сигналізацію і виставити знак аварійної зупинки.

36. Якщо Ви виїхали для обгону, коли доцільно подати звуковий сигнал? Водій обганяємо автомобіля включив поворот.

37. Реєстрація транспортного засобу в ДАІ з моменту придбання повинна бути проведена? Через 10 діб.

38. Чи дозволяється відволікати водія від керування? Забороняється.

39. Як слід виїжджати з глибокої колії в зимовий час на заднеприводном автомобілі? Виїжджати на невеликій швидкості, енергійно повернути кермо в протилежну сторону виїзду - в сторону виїзду.

40. Що розуміється під недостатньою видимістю? Видимість дороги менше 300 м в умовах туман, снігопад, дощ і т. П., А також в сутінки.

41. З яким автомобілем дозволяється експлуатації причепа? З автомобілем згідно з інструкцією по експлуатації.

42. Під час руху в густому тумані предмети здаються найбільш віддаленими: Чи включається ближнє світло фар або протитуманні фари.

Прийняти Ми зберігаємо файли cookie: це допомагає сайту працювати краще. Подробиці в політиці конфіденційності